Technológie

Diagnodent

Diagnodent je zdravotne nezávadný laser, pomocou ktorého sa určí hĺbka kazu na základe nameranej číselnej hodnoty. S veľkou presnosťou umožňuje odhalenie kazov na náhryzových plôškach, ale aj v medzizubných priestoroch.

diagnodent


ozon

Ozón

Prístroj využíva ozón k prevencii, ale i pri samotných zákrokoch. Pri začínajúcich kazoch je tak možné vyhnúť sa vŕtaniu, ktorým sa chtiac-nechtiac odstraňujú aj zdravé časti zubov. Prístroj je možné využívať aj pri hlbokých kazoch, kde je nevyhnutná preparácia, a kde aplikácia ozónu zlikviduje všetky zvyšné baktérie. Prístroj sa ďalej používa pri liečbe ochorení slizníc ako sú afty, herpesy, či infekčné kútiky.


Lupové okuliare / mikroskop

Ošetriť môžeme len to, čo vidíme a kedže chceme poskytnuť kvalitné ošetrenie, dávame si záležať na tom, aby sme videli všetko… :-) Pomáhajú nám pri tom kvalitné zväčšovacie zariadenia.

mikroskop


RTG

RTG vybavenie – komplexné intraorálne rtg, opg, 3D

Dôležitá súčasť diagnostiky pri spresnení vyšetrenia, či sa jedná o intraorálne snímky ( záhryzové- BTW, periapikálne), alebo extraorálne( OPG, 3D CT -CBCT)
CBCT – počítačová tomografia na princípe kužeľovitého zväzku lúčov (skratka z angl. Cone Beam Computed Tomography) je novým typom CT s nízkou radiačnou záťažou porovnateľnou s konvenčnými RTG snímkami. Využíva sa predovšetkým v zubnom lekárstve.

Entonox – rajský plyn

ENTONOX obsahuje zmes oxidu dusného (medicinálny „rajský plyn“, N2O) a kyslíka (medicinálny kyslík, O2), každý v objemovom podiele 50% a je podávaný vdychovaním ako plynná zmes. Oxid dusný tvorí 50% plynnej zmesi.
ENTONOX znižuje vnímavosť bolesti, zvyšuje prah bolesti a okrem toho má uvoľňujúci a ľahko ukľudňujúci účinok.
Nástup účinkov je veľmi rýchly. Postačia 2 – 3 minúty inhalácie plynu pomocou nosnej masky, alebo nádychového ventilu.

  • rýchly nástup a ústup účinkov v priebehu niekoľkých minút
  • efektívna úľava od krátkodobej bolesti
  • minimum nežiadúcich účinkov

Skrátka, aj v zubnej ambulancii môže byť veselo :)

rajský plyn